EAME Youth Championships

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 15/08/2007 - 19/08/2007
        Bib     Name     Country                 Categ.     Preliminary     Finals     Overall  
 1      Cambray Iris   FRA   FRA      -14 F   6580   4600   1071,66 
 2      Kaldis Arieta   ITA   ITA      -14 F   3160   4010   653,09 
 3      Straltsova Hanna   BLR   BLR      -14 F   3530   3980   648,21 
 4      Phily Laura   FRA   FRA      -14 F   2990   3770   614,01 
 5      Deshayes Julie   *FRA   FRA      -14 F   3140   3660   596,09 
 6      Bonnemann Giannina   GER   GER      -14 F   2950   3360   547,23 
 7      Rustioni Lucia   ITA   ITA      -14 F   3070   3170   516,29 
 8      Williams Lauren   GBR   GBR      -14 F   2910   3160   514,66 
 9      Poulain-Ferarios Camille   FRA   FRA      -14 F   3310   2700   539,09 
 10      Wharton Charlotte   GBR   GBR      -14 F   2450   2000   399,02 
 11      Haschock Maria   GER   GER      -14 F   2440      397,39 
 12      Cespivova Anna   CZE   CZE      -14 F   2230      363,19 
 13      Makri Beatriki   GRE   GRE      -14 F   2020      328,99 
 14      Bonnemann Chiara   GER   GER      -14 F   1390      226,38 
 15      Gallizia Ciara   AUT   AUT      -14 F   1090      177,52 
 16      Mill Botella Mariona   ESP   ESP      -14 F   780      127,04 
 17      Cilento Aprilia   *ITA   ITA      -14 F   550      89,58 
 18      Huemer Hanna   AUT   AUT      -14 F   430      70,03 

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 15/08/2007 - 19/08/2007
        Bib     Name     Country                 Categ.     Preliminary     Finals     Overall  
 1      Isaev Alexander   BLR   BLR      -14 M   3470   4850   672,68 
 2      Labkovich Ilya   BLR   BLR      -14 M   4810   4820   668,52 
 3      Mishustsin Pavel   BLR   BLR      -14 M   4130   4140   574,20 
 4      Pajni Gianmarco   ITA   ITA      -14 M   3970   4120   571,43 
 5      Wharton Christopher   GBR   GBR      -14 M   3810   3780   528,43 
 6      Meisner Viktor   CZE   CZE      -14 M   3430   3450   478,50 
 7      Tichy Vaclav   CZE   CZE      -14 M   3710   3400   514,56 
 8      Biasillo Andrea   ITA   ITA      -14 M   3910   3280   542,30 
 9      Grosek Seppi   AUT   AUT      -14 M   3220   3220   446,60 
 10      Plytas Nikos   GRE   GRE      -14 M   5860   3100   812,76 
 11      Jahoda Patrik   CZE   CZE      -14 M   4120   2860   571,43 
 12      Vasilyev Vadim   RUS   RUS      -14 M   3740   2780   518,72 
 13      Jollivet Maxence   FRA   FRA      -14 M   2960      410,54 
 14      Trushechkin Andrey   RUS   RUS      -14 M   2400      332,87 
 15      Patounis Achileas   GRE   GRE      -14 M   2380      330,10 
 16      Turp William   GBR   GBR      -14 M   1820      252,43 
 17      Noguera Vergés Alvar   ESP   ESP      -14 M   1760      244,11 
 17      Weichhart Andreas   AUT   AUT      -14 M   1760      244,11 
 19      Narciso Miguel   POR   POR      -14 M   1630      226,07 
 20      Narciso Antonio   POR   POR      -14 M   1450      201,11 
 21      Zeder Mathieu   SUI   SUI      -14 M   1400      194,17 
 22      Barguñó Guillermo   ESP   ESP      -14 M   1010      140,08 
 23      Arp Hansen Mikkel   DEN   DEN      -14 M   950      131,76 
 24      Swaan Tommy   NED   NED      -14 M   830      115,12