EAME Youth Championships

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 15/08/2007 - 19/08/2007
        Bib     Name     Country                 Categ.     Preliminary     Finals     Overall  
 1      Straltsova Hanna   BLR   BLR      -14 F   31,2m   30,2m   971,89 
 2      Cambray Iris   FRA   FRA      -14 F   26,2m   27,4m   819,28 
 3      Phily Laura   FRA   FRA      -14 F   24,5m   26,3m   775,10 
 4      Poulain-Ferarios Camille   FRA   FRA      -14 F   24,6m   24,3m   706,83 
 5      Huemer Hanna   AUT   AUT      -14 F   21,3m   24,0m   682,73 
 6      Bonnemann Giannina   GER   GER      -14 F   20,1m   20,8m   554,22 
 7      Cespivova Anna   CZE   CZE      -14 F   22,0m   20,7m   602,41 
 8      Bonnemann Chiara   GER   GER      -14 F   18,9m   18,1m   477,91 
 9      Kaldis Arieta   ITA   ITA      -14 F   18,6m      465,86 
 10      Wharton Charlotte   GBR   GBR      -14 F   17,8m      433,73 
 11      Gallizia Ciara   AUT   AUT      -14 F   17,6m      425,70 
 12      Mill Botella Mariona   ESP   ESP      -14 F   17,2m      409,64 
 13      Rustioni Lucia   ITA   ITA      -14 F   15,6m      345,38 

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 15/08/2007 - 19/08/2007
        Bib     Name     Country                 Categ.     Preliminary     Finals     Overall  
 1      Wharton Christopher   GBR   GBR      -14 M   40,2m   40,2m   1016,84 
 2      Jahoda Patrik   CZE   CZE      -14 M   38,6m   39,9m   1006,73 
 3      Weichhart Andreas   AUT   AUT      -14 M   33,6m   36,2m   882,15 
 4      Jollivet Maxence   FRA   FRA      -14 M   33,0m   34,2m   814,81 
 5      Labkovich Ilya   BLR   BLR      -14 M   32,3m   34,2m   814,81 
 6      Hvaara Tobias   NOR   NOR      -14 M   32,2m   34,0m   808,08 
 7      Proios Ioannis   GRE   GRE      -14 M   31,6m   31,8m   734,01 
 8      Swaan Tommy   NED   NED      -14 M   30,5m   31,4m   720,54 
 9      Plytas Nikos   GRE   GRE      -14 M   30,3m   31,1m   710,44 
 10      Tichy Vaclav   CZE   CZE      -14 M   30,3m   30,8m   700,34 
 11      Biasillo Andrea   ITA   ITA      -14 M   29,5m      656,57 
 12      Mishustsin Pavel   BLR   BLR      -14 M   28,1m      609,43 
 13      Isaev Alexander   BLR   BLR      -14 M   27,7m      595,96 
 14      Pajni Gianmarco   ITA   ITA      -14 M   24,7m      494,95 
 15      Barguņķ Guillermo   ESP   ESP      -14 M   23,4m      451,18 
 16      Turp William   GBR   GBR      -14 M   22,5m      420,88 
 17      Meisner Viktor   CZE   CZE      -14 M   21,6m      390,57 
 18      Parellada Luis   ESP   ESP      -14 M   20,2m      343,43 
 19      Arp Hansen Mikkel   DEN   DEN      -14 M   19,7m      326,60